AESTHETIC SURCIAL JEWELERY

Burun Estetiği Tarihe Karışacak;

26 Ağustos 2009 Çarşamba - 11:50

Artık kırmadan ve tampon kullanmadan başarılı burun ameliyatları gerçekleştirmek mümkün!

Estetik plastik cerrahi uzmanı Dr. Yakup Avşar, tasarladığı tıbbi aletlerle kırmadan ve tampon kullanmadan başarılı burun ameliyatları gerçekleştirmeyi başardı.
Levent'teki bir klinikte uluslararası hizmet veren Uzm. Dr. Avşar, AA muhabirine yaptığı açıklamada, burun ameliyatlarından olumlu sonuç almanın her zaman mümkün olmadığını, ameliyat sonrasında ise burunda revizyon ve çökme gibi sıkıntıların yaşandığını söyledi.
Klasik burun ameliyatlarında doktorun keskiyi, hemşirenin ise çekici tuttuğunu bunun da kontrolü imkansızlaştırdığını ifade eden Avşar, klasik ameliyatlarda kırılan burna tampon uygulandığını, burnun iyileşme süresinin çok uzun sürdüğünü, ameliyatın ardından da yüzde şiş ve morluklar oluştuğunu kaydetti.
Yaklaşık 5 yıl önce çekiç ve keski kullanılan ameliyatlarla ilgili yapılabilecekler üzerinde düşündüğü dönemde, bir fuardan diş hekimlerinin kullandığı mikro motorlu cihazlar aldığını kaydeden Uzm. Dr. Avşar, sözlerini şöyle sürdürdü:
''Bu cihazlar için özel başlıklar tasarladım ve burun ameliyatı yapmaya başladım. Sonuçlar iyi olunca başlıkları geliştirerek bugün sıfır hataya yakın ameliyatlar yapar duruma geldim. Burun ameliyatlarında mikro kesme ve törpüleme yöntemini ilk kullanan benim. Mikro motorlu cihazlara 12 adet başlık tasarladım. Bunlar tamamen Yakup Avşar ürünleridir. Doku hasarı oluşturmadan işlem yapan çok ince ve hassas başlıklar. Bunların, İsviçre'de dünyanın en büyük firmasında seri üretimi yapılacak. Prototiplerini bu ay getirecekler ve ben onay verdikten sonra tasarladığım başlıkların seri üretimi yapılacak.''
-GÖRÜNTÜLÜ BURUN AMELİYATI-
Burun estetiği kazalarının ''kesme ve törpüleme yöntemi'' ile tarihe karışacağını belirten Avşar, ameliyatlarda video endoskopi yöntemini kullandıklarını, operasyonu gördükleri için de hata oranının sıfıra yakın olduğunu söyledi.
Uzm. Dr. Avşar, endoskopik video sistemiyle ameliyatlarda milimetrik hareket edildiğini ve işin şansa bırakılmadığını vurguladı.
Çekiç ve keski ile burnun kırıldığı ameliyatlarda kemiğin fazla alınabildiğini, daha sonra ise asimetrik düzeltmelerin imkansız olduğunu dile getiren Avşar, mikro kesme ve törpüleme yöntemi ile artık çok hassas düzeltmelerin bile yapılabildiğini vurguladı.
Eskiden tamamen eğri burunları ameliyat ederken garanti veremediklerine de işaret eden Avşar, bugün ise hastalarla konuşarak garanti verdiklerini, ameliyat sırasında ise istedikleri dokuyu arzu ettikleri şekilde aldıklarını kaydetti.
Avşar, ayrıca ameliyat sırasında burnun içi soğutulduğu için şişme olmadığını, bunun da ameliyat sonrasında kontrol için çok önemli olduğunu ifade etti.
Söz konusu sistemle hastanın burnunun kırılmadığına dikkati çeken Avşar, ''Bu sistemle ameliyat olan kişi bir hafta sonra işe başlayabiliyor. Burna tampon uygulanmıyor. Ayrıca göz altlarında morluklar oluşmuyor'' dedi.
-TÜRK DOKTOR, DÜNYAYA EĞİTİM VERECEK-
Geçen yıldan bu yana çok sayıda uluslararası tıp kongresine katılarak, kullandığı sistemi anlattığını belirten Uzm. Dr. Avşar, şöyle devam etti:
''Amerika'da, Barceleno'da ve Almanya'da düzenlenen uluslarası tıp kongrelerinde sunumlar yaptım. Daha 2 gün önce Hamburg'taki tıp kongresinde kullandığım yöntemle yaptığım ameliyatlar hakkında sunum yaptım. Kongrelerin hepsinde, sistem kabul gördü. Önümüzdeki dönemde Yunanistan, Hindistan ve Japonya'da sunumlar yapacağım. Ayrıca uyguladığım sistem, bu sene uluslararası saygınlığı olan 2 dergide yayımlandı. Dünyanın en önemli plastik cerrahi dergisi olan 'Journal of Plastic and Reconstructive Surgery'nin Ağustos sayısında yayımlanan makalede sistemle ilgili yayımlanan makalelerde (yaratıcı bir teknik), yine dünyanın en saygın estetik cerrahi dergilerinden Aesthetic Surgery Journal'in Ocak sayısında (burun estetiğinde devrim) yorumları yapıldı.''
Çeşitli ülkelerden cerrahların Türkiye'ye gelerek sistem hakkında kendisinden eğitim almak istediklerini, gelecek dönemde bazı eğitim programları düzenlemek istediğini ifade eden Avşar, ''Gelecekte burun cerrahisi konusunda ultra modern yöntemler dünyaya Türkiye'den yayılacak'' dedi.
Avşar, kullandığı yöntemin bir devrim olduğunu, ancak sistemin oturması için zamana ihtiyaç duyulduğunu sözlerine ekledi.
AA

http://www.haberturk.com/saglik/haber/168259-burun-estetigi-tarihe-karisacak

Türk doktorun büyük başarısı!

Dr. Yakup Avşar, burun ameliyatlarının kırmadan, acısız, ve tamponsuz yapılmasına yarayan mikro kesme yöntemini icat etti

01 Ekim 2009 - 15:46

OOp. Dr. Yakup Avşar, burun ameliyatlarının kırmadan, acısız, ve tamponsuz yapılmasına yarayan mikro kesme yöntemini icat etti. Operasyonlarında kendi tasarımı olan aparatları kullanan Avşar, burun estetiğinde milat olarak kabul edilen buluşunun seri üretimi için İsviçre’nin dünyaca ünlü tıbbi gereçler üreticisi Bien Air ile anlaştı.
Op. Dr. Yakup Avşar’ın burun estetiğinde uyguladığı yeni teknik sayesinde hastalar aynı gün hastaneden çıkabiliyor. Operasyon sırasında tampon kullanılmadığı için ameliyatlar ağrısız ve acısız geçiyor.
1 -2 haftada hastanın ameliyat olduğu bile anlaşılmıyor... Türk doktorun büyük başarısı American Society of Aesthetic Plastic Surgery’in (ASAPS) resmi yayın organı olan, dünyanın en saygın estetik cerrahi dergilerinden “Aesthetic Surgery Journal”, Ocak 2009 sayısında, bir Türk doktorun başarısına yer verdi.
Dergide, Op. Dr. Yakup Avşar’ın burun estetiğinde geliştirdiği ve estetik cerrahide bir devrim olarak nitelenen mikro kesme yöntemi ile ilgili, Avşar imzalı bir makale yayımlandı. Derginin Orijinal Makaleler bölümünde “Nasal Hump Reduction with Powered Micro Saw Osteotomy” başlığı ile yayımlanan makalede Op. Dr. Yakup Avşar, kendisinin geliştirdiği mikro kesme yöntemini detaylı bir şekilde estetik cerrahi dünyasının bilgisine sundu.
Burun estetiğinde devrim Dr. Avşar, makalesinde, İsviçre’nin dünyaca ünlü tıbbi mikro motor sistemleri üreticisi Bien Air ile işbirliği içerisinde, kendi tasarımı mikro kesme / mikro törpüleme sistemi ile burun estetiğinde, burun kemerini kırmadan gerçekleştirdiği operasyonları anlattı.
Makalede Dr. Avşar, burun estetiğinde uyguladığı teknik ve uygulamalar sayesinde burun ucunda iz bırakmadan burun kemiğini şekillendirdiğini ve bu yöntem sayesinde klasik yöntemlerde uygulanan burun kemiğinin kırılarak şekillendirilmesinden kaynaklanan oyulma ve çökme risklerinin ortadan kalktığını belirtti.
Dr. Avşar, “Bu yöntemle milimetrik kesimler yapılması mümkün olduğu için, zarif yapılı burunlarda ultra estetik sonuçlar elde edilir iken, büyük kemerli burunlarda burun, arzu edilen ölçüde küçültülebiliyor ve ideal burun şekli elde edilebiliyor.” diye yazdı.
Dr. Avşar bu tekniğin en büyük avantajının, eski yöntemlerde kullanılan törpüleme kabalığı ve buna bağlı olarak operasyon sonrası oluşan şişlik ve morlukların önlendiğini, zarif törpüleme ile de kemik düzensizliklerinin yok edildiğini ve operasyon sırasında da cerrahın sonucu değerlendirme şansının arttığını belirtti.
“Revizyon operasyonları çok az yaşanıyor” Ameliyat sonrası daha az şişlik,yok denilecek kadar az acı ve sızı, tampon konulmaması rahatlığının endonasal cerrahinin avantajları arasında sayan Dr. Avşar, operasyon başarısızlığının minimum noktaya indiği bu yöntemde, revizyon operasyonlarının çok az yaşandığını ve burun estetiğinde ölçülü, tasarımlı operasyon gerçekleştirilmesinin başarı oranının yükseldiğini belirtti.
Avşar, bu yöntemin özellikle, eğriliği olan burunlarda, darbe almış burunlarda, orta yaş üstü kişilerde gerçekleştirilen burun estetiği operasyonlarında çok başarılı sonuçlar olduğunu vurguladı.

http://www.posta.com.tr/saglik/estetik/HaberDetay/Turk-doktorun-buyuk-basarisi-.htm?ArticleID=2217

Ameliyat öncesi sonucu 3 boyutlu görebilirsiniz;

17 Ekim 2014 Cuma - 2:30

Birçok alanda kullanılan üç boyutlu baskı teknolojisini estetik cerrahi ve burun estetiğinde 'öncesi-sonrası'nın gerçekçi görüntüsünü sağlamak için kullanan Plastik Cerrah Op. Dr. Yakup Avşar, bu uygulamanın estetikte bir çığır açacağını söylüyor. Avşar, bu yöntem sayesinde estetik yaptıranların endişelerinin son bulacağını belirtiyor.
1970’LERDEN günümüze kadar gelişerek gelen üç boyutlu baskı teknolojisi, bilim ve tıbbın değişik alanlarında kullanılmasının ardından estetik cerrahi ve burun estetiğinde ‘öncesi sonrası’ simülasyon için gerçekçi sonuçlarla kullanılmaya başlandı. Op. Dr. Yakup Avşar, renkli 3D printer kullanarak yüz ve vücudun 3D maskelerini üretti.  
 
Estetik ve Plastik cerrahide çığır açacak maskelerle ilgili bilgi veren Op. Dr. Avşar; “İki boyutlu photoshop ve üç boyutlu ekran simülasyonu daha önceki yıllarda burun estetiği ve estetik cerrahi operasyonlarında kullanılmasına rağmen derinlik hissi sağlaması mümkün değildi. Hastalar sadece yan görünümlerini değil aynı zamanda ön görünümleri ve diğer tüm açılardan tasarımlarını görmek istediklerini dile getiriyorlardı. Bu konuda klasik kil veya balmumu heykeli ile bir yere kadar sonuca ulaşmak mümkündü ancak kişisel beceri, özel çalışma alanı ve çok zaman gerektirdiğinden uğraşmak son derece meşşakatli idi” diyor.  
 
Op. Dr. Avşar; “Renkli üç boyutlu yazıcı kullanarak yüz veya vücutta 3 boyutlu maskelerin 2 formatta hazırlanmasını sağladık. Böylece, doktor hastanın isteklerini daha gerçekçi veriler üzerinde değerlendiriyor ve bu sonuçlara yansıyor” diye konuştu.
 
Hasta ne istediğini somut olarak anlatabiliyor
 
Yöntemin, ameliyat öncesi konsültasyon sırasında hastanın üç boyutlu tarayıcı teknolojisi ile taranmasıyla başladığını dile getiren Avşar şunları söyledi: “Yapılan taramanın ardından hasta cerrahına ameliyat sonrası nasıl bir değişiklik istediğini anlatır ve birlikte tasarım konusunda karar verilir. Bu konuda karara varıldıktan sonra öncesi ve sonrası görüntüler bilgisayar ortamında üç boyutlu programlar yardımı ile oluşturulur. Oluşturulan öncesi ve sonrası dosyalar üç boyutlu yazıcıya transfer edilerek renkli ve gerçek boyutta kişinin yüzey anatomisi maskeler halinde hastanın beğenisine sunulur.”  
 
Çalışmanın esas amacının ameliyat sonrası oluşacak şekli hastaya daha somut olarak sunabilmek olduğunu belirten Op. Dr. Yakup Avşar şöyle konuştu: “Tabii ki bu çalışma hiçbir zaman ameliyat sonrası oluşacak şeklin garantisi değil, ancak kişinin kendisini ameliyat öncesi cerrahına anlatmasında ve ameliyatı yapacak cerrahın olasılıkları değerlendirmesinde önemli bir yere sahip. Ayrıca, önceki sistemlerle karşılaştırıldığında üç boyutlu baskı teknolojisi daha yüksek hassaslıkla, ofis ortamında ve hızlı bir şekilde gerçekleşir."
 
Burun estetiğinde hayal kırıklığını ortadan kaldırıyor
 
Kadın ve erkek hastaların ortalamasına bakıldığında dünyada burun estetiğinin ilk sırada. Op. Dr. Yakup Avşar, yöntemin burun ameliyatları konusunda etkili olduğunu belirterek şunları anlattı: “Hem estetik ihtiyaç olarak hem de; nefes alma gibi fonksiyonu nedeniyle  burun cerrahisinin önemi tartışılmaz. Geçirilmiş burun operasyonun yüz ifadesini doğru etkilemesi çok önemli. Eğer, operasyon sonrası çevrenizdekiler hatta ilk kez karşılaştığınız kişiler; ‘Siz burun estetiği mi yaptırdınız?’ diye soruyorsa ya burun şeklinizde bir sıkıntı vardır ya da yüz ifadenizde istenmeyen bir değişiklik oluşmuştur. Operasyon öncesinde hastaların “burnum nasıl olacak” sorusunun cevabını bize 3 boyutlu tarayıcılar veriyor. Bu yöntem hem hastanın hem de doktorun ameliyata rahat hazırlanmasını sağlar operasyonun kontrollü geçmesine yardımcı olur, ameliyat sonrası da hastanın konforlu olmasına yarar.”

http://www.gazetevatan.com/ameliyat-oncesi-sonucu-3-boyutlu-gorebilirsiniz-687840-makaron/